Czy kredyt konsolidacyjny jest dla mnie?

kredyt konsolidacyjnyZapewne nie raz zadawałeś sobie pytanie jak zmniejszyć koszty moich kredytów? Wiele banków nie daje niestety możliwości zawieszenia spłaty na jakiś okres czasu i musimy spłacać należność mimo aktualnego stanu majątkowego.

Stosunkowo niedawno w ofercie banków pojawił się produkt o zacnej nazwie kredyt konsolidacyjny. Co to takiego? Jakie korzyści niesie za sobą konsolidacja kredytów? Zacznijmy od początku, co to takiego jest ta konsolidacja?

Konsolidacja kredytów to nic innego jak złączenie dotychczasowych zobowiązań kilku czy też kilkunastu w jedno. Korzyści płynące z tego faktu są nadspodziewanie duże. Dzięki niemu wydłużamy czas na spłatę zobowiązań wobec banków w konsekwencji czego zmniejszamy ratę miesięczną.

Bardzo często banki oferują nam dodatkowe pakiety ubezpieczeń kredytu.Pozbywamy się także obowiązku płacenia kilku/kilkunastu rachunków miesięcznie. Wszystkie należności płacimy raz jako jeden rachunek.

W dobie kryzysu gospodarczego coraz to więcej osób decyduje się na zaciągnięcie właśnie tego kredytu. Dzięki niemu wiele osób jest w stanie spłacić swoje zadłużenia wobec banków.