Konto w banku za darmo – czy na pewno?

konta bez opłatWiele banków kusi swoich potencjalnych klientów ofertą prowadzenia rachunku bankowego za zero złotych – bez żadnych opłat.

Zanim jednak podpisze się umowę z takim bankiem, warto przejrzeć dokładnie cały regulamin świadczenia usług bankowych oraz przede wszystkim to, co jest w nim zapisane drobnym druczkiem.

Często okazuje się bowiem, że prowadzenie konta wprawdzie kosztuje zero złotych, ale dopiero po spełnieniu przez właściciela takiego konta określonych warunków. Jakie to warunki? Czasami może być to obowiązek regularnej, comiesięcznej wpłaty na konto określonej ilości pieniędzy.

To dobra opcja dla tych osób, które regularnie dostają dość sporą wypłatę i chcą ją przelewać na swój rachunek bankowy. Innym kryterium może być korzystanie z karty debetowej – bank wymaga określonej ilości transakcji bezgotówkowych lub też zapłacenia przy pomocy takiej karty określonej sumy pieniędzy w miesiącu.

Niezależnie od tego, jakie to kryterium – trzeba dobrze przemyśleć, czy jest się w stanie je spełnić i wybrać najbardziej odpowiednie pod tym względem konto bankowe.