Rozwój bankowości internetowej

bankowość internetowaPomimo początkowej niechęci większości Polaków, okazuje się, że bankowość internetowa rozwija się coraz lepiej.

Obecnie chyba większość z nas posiada dostęp do swojego rachunku bankowego przez internet. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na kontrolowanie na bieżąco swoich finansów. Dostęp do rachunku bankowego przez internet pozwala nam wykonać przelew bankowy w dowolnej chwili, a także sprawdzić stan naszego konta lub nawet wziąć pożyczkę czy założyć lokatę.

Banki postanowiły jednak pójść także o krok dalej – w sieci pojawia się coraz więcej banków działających wyłącznie w tej sferze. Nie mają swoich oddziałów, a działają jedynie w internecie. Takie konta w bankach internetowych to prawdziwa oszczędność.

Bank jest w stanie zaoferować swoim klientom niższe opłaty lub większe oprocentowanie z tego względu, że nie musi ponosić kosztów utrzymania swoich oddziałów oraz pensji dla pracowników. Jeśli tylko ktoś nie boi się zaufać bankowi internetowemu, na pewno jest to dla niego świetne rozwiązanie.